Władcy umysłów

– Iluzja wyboru

Jak widać wirus okazał się znacznie mniej zabójczy, a lockdown zupełnie nieskuteczny. Jeśli jesteś człowiekiem, który do tej pory miał zaufanie do rządu i mediów, pewnie zastanawiasz się jak to możliwe, że przekaz medialny dotyczący epidemii jest zupełnie inny niż stan faktyczny. Dlaczego media nie mówią całej prawdy? Będziesz jeszcze bardziej zaskoczony, kiedy pokażę ci jak głęboko sięgają ich oszustwa. Media celowo manipulują, aby wzmagać strach przed wirusem. Dowody na taki stan rzeczy przedstawię później, ale najpierw spróbuję wybudzić cię z telewizyjnej hipnozy i pokazać czym naprawdę są i jak działają media.

Number of visits on the news websites soars during the COVID-19 pandemic.
W czasie pandemii COVID-19 główne media notują wielki wzrost oglądalności.
Miesięczna liczba wyświetleń głównych serwisów informacyjnych z krajów najbardziej dotkniętych pandemią (Włochy, Hiszpania i USA) wzrosła dwukrotnie. Dane w miliardach.


W czasie, gdy inne branże ponoszą dotkliwe straty, zyski telewizji i portali internetowych osiągane z reklam rosną niebotycznie. Pamiętaj, że koszty działalności mediów pozostają stałe niezależnie od liczby czytelników. Dlatego wzrost zysku osiąganego przez media jest jeszcze większy niż wzrost oglądalności.

Mamy dostęp do tak wielu różnych kanałów telewizyjnych, portali internetowych i gazet. Pomysł, że wszystkie telewizje i serwisy nagle zmówiły się, żeby podsycać panikę związaną z epidemią może budzić niedowierzanie. Jednak po dokładnym przyjrzeniu się strukturze własności mediów okazuje się, że rynek ten jest silnie zmonopolizowany i wszystkie główne media należą zaledwie do kilku korporacji.

Media consolidation – the illusion of choice

Dodatkowe informacje:

Pełna infografika dostępna tutaj
Zobacz: Media Consolidation: The Illusion of Choice

W 1983 roku, 50 największych korporacji medialnych posiadało 90% udziałów w rynku telewizyjnym w USA i decydowało o tym co wiedzą i co myślą Amerykanie. W 2011 roku, po serii fuzji i przejęć pozostało już tylko 6 wielkich korporacji, które władały umysłami ludzi. Ta monopolizacja ciągle postępuje. Viacom połączył się z CBS tworząc jedną spółkę. Taka sytuacja nie dotyczy tylko rynku telewizyjnego – te same korporacje posiadają najbardziej poczytne serwisy internetowe i gazety oraz największe stacje radiowe. Nie dotyczy to też tylko Stanów Zjednoczonych, bo w innych krajach rynek medialny wygląda dokładnie tak samo.

To jeszcze nie koniec złych wieści. Musisz wiedzieć, że prezesi wszystkich największych mediów spotykają się na regularnych spotkaniach w organizacjach nazywanych think tankami. Na tych odbywających się za zamkniętymi drzwiami naradach decydują o wspólnym przekazie mediów. Postanowienia z ich spotkań nie są dostępne dla opinii publicznej. Takie think tanki jak Komisja Trójstronna, Council on Foreign Relations i Grupa Bilderberg bywają nazywane nieformalnymi rządami światowymi, ponieważ uczestniczą w nich nie tylko prezesi największych korporacji i miliarderzy, ale również politycy.

Spójrz na grafikę ukazującą, że wszyscy prezesi największych amerykańskich korporacji medialnych skupiają się w trzech potężnych think tankach. Okazuje się, że zaledwie trzy organizacje, powstałe z prywatnej inicjatywy i będące poza kontrolą społeczeństwa, decydują nie tylko o tym co ukazuje się w głównych telewizjach i dziennikach, ale też stanowią o treściach jakie wyświetlają się nam na Youtube, Facebooku i w Google.

Zobacz: The American empire and its Media

Dodatkowe informacje:

Cały artykuł o przynależności prezesów mediów do think tanków
Zobacz: The American Empire and its Media – full article

Po zapoznaniu się z powyższym schematem nie masz już chyba wątpliwości, że możliwość wyboru jest tylko iluzją, a wszystkie media mówią jednym głosem (dosłownie i w przenośni).

Sinclair’s Soldiers in Trump’s War on Media
– Grupa Bilderberg

Grupa Bilderberg to międzynarodowe, tajne stowarzyszenie osób ze świata polityki i gospodarki założone w 1954 roku przez księcia Niderlandów, Bernharda – niemieckiego arystokratę, nazistę i SS-mana, członka elitarnej konnej jednostki SS. W corocznych spotkaniach tej organizacji bierze udział od 120 do 150 zaproszonych gości, wśród których obecni są najwyższej rangi politycy, przedstawiciele monarchii, członkowie zarządów wielkich instytucji międzynarodowych, bankierzy i prezesi korporacji o globalnym zasięgu i wpływie. Podczas spotkań za zamkniętymi drzwiami, omawiane są najważniejsze w danym czasie sprawy dotyczące polityki światowej. Nadrzędnym celem grupy Bilderberg jest ustanowienie jednego globalnego państwa i utworzenie rządu światowego. Jej istnienie przez długi czas uznawane było za teorię spiskową, a pomysł, że grono najbardziej wpływowych osób na świecie spotyka się bez wiedzy mediów i opinii publicznej uchodził za niedorzeczny. Pierwsze wzmianki o działalności grupy Bilderberg pojawiły się dopiero w połowie lat 80-tych dzięki działalności amerykańskiego dziennikarza Jima Tuckera, który przez kolejne 25 lat śledził każdy jej ruch i donosił o jej potajemnych spotkaniach.

Warto tutaj przytoczyć znamienne słowa Davida Rockefellera, które padły z jego ust na spotkaniu Komisji Trójstronnej: „Jesteśmy wdzięczni wydawcom Washington Post, New York Times, Time Magazine i innym wielkim wydawcom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swoich obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowania naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia praktykowanego w minionych stuleciach.”

Bilderberg – Tajny rząd światowy 2015-06-11


„Jeśli sto najbardziej znanych gwiazd filmu lub sportu spotykałoby się w ekskluzywnym kurorcie i prowadziłoby rozmowy za zamkniętymi drzwiami, wszystkie media domagałyby się wstępu i relacji z rozmów. Jednak kiedy najbogatsi na świecie bankierzy, baroni medialni, przemysłowcy, członkowie rodzin królewskich i liderzy państw spotykają się potajemnie i rozmawiają o sprawach wpływających na losy świata, żadne media nie podejmują tematu.” – Jim Tucker.

Dodatkowe informacje:

Zobacz: The Bilderberg Group – The Falsification of History

– Telewizja kłamie

Wiemy już, że tylko garstka ludzi znajdująca się na szczycie piramidy decyduje o wspólnym przekazie mediów. Mogą oni pokazać ludziom cokolwiek zechcą, a większość i tak uwierzy we wszystko, ponieważ media głównego nurtu są dla nich jedynym źródłem informacji. Media posiadające pełną władzę nad umysłami ludzi i pozbawione jakiejkolwiek kontroli społecznej, nie mają żadnych skrupułów, żeby kłamać, oszukiwać, a nawet kreować wydarzenia, które nigdy nie miały miejsca.


To, w jaki sposób media kreują wydarzenia dla osiągnięcia swoich celów politycznych świetnie ukazuje film „Upadek Kabały”. W części 3. filmu zobaczysz niezbite dowody na to, że w 2016 roku, media zmyśliły problem imigrantów szturmujących granicę USA, żeby tuż przed wyborami prezydenckimi postawić w złym świetle Donalda Trumpa. W 6. części filmu zobaczysz jak kreuje się fałszywe ataki terrorystyczne, aby uzyskać aprobatę społeczeństwa dla rozpoczęcia wojny. Dowiesz się czym jest tajna operacja CIA kryptonim „Mockingbird” oraz jak główne media podszywają się pod media niezależne, aby zwieść ludzi próbujących poszukiwać niezależnych informacji.

Dla chętnych dołączam link do całego filmu „Upadek Kabały”, który przedstawia szokujące prawdy o świecie, których nie dowiemy się z mediów głównego nurtu. Film zawiera jednak pewne nieprawdziwe informacje – zwłaszcza bezgraniczne zaufanie do prezydenta Trumpa to coś, pod czym bym się nie podpisał. Oglądasz na własną odpowiedzialność.

Dodatkowe informacje:

Zobacz: Fall Cabal – upadek kabały – część 1 – part 1 – napisy pl – polish subtitles

Każdy zaś powinien obejrzeć te części filmu, które ukazują manipulacje mediów.

Fall Cabal – upadek kabały – część 3 – part 3 – napisy pl – polish subtitles

Fall Cabal – upadek kabały – część 6 – part 6 – napisy pl – polish subtitles

William Colby: "The Central Intelligence Agency owns everyone of any significance in the major media."
„CIA posiada każdego, kto ma jakieś znaczenie w głównych mediach” – William Colby, były dyrektor Centrali Wywiadu


W filmie poruszony został wątek znanego niemieckiego dziennikarza – Udo Ulfkotte, który został zamordowany za to, że wyjawił jak naprawdę wyglądają media od środka. Nie pozwól, żeby poświęcenie Ulfkotte poszło na marne i koniecznie zapoznaj się z artykułem, który opisuje jego doświadczenia. Po przeczytaniu tego tekstu zrozumiesz jak światy dziennikarzy, tajnych służb i polityków wzajemnie się przenikają. Nauczysz się, żeby nigdy więcej nie ufać mediom.

Zobacz: Zawsze aktualne: Udo Ulfkotte o presstytutkach

Dodatkowe informacje:

Wypowidź Udo Ulfkotte dla telewizji RT
Zobacz: Niemiecki reporter: Główne media to sama propaganda

Ciekawy fragment filmu Sieć (1976)
Zobacz: Network – Telewizja nie jest prawdą… (napisy PL)

– Trolle internetowe

Po uświadomieniu sobie jak media bezkarnie nas oszukują mamy prawo czuć się zagubieni. Zastanawiamy się komu możemy zaufać i skąd czerpać prawdziwe informacje. Najbardziej oczywistym wyborem w tej sytuacji wydaje się zaufanie zwykłym ludziom, takim jak my. Dlatego chętnie kierujemy się ku opiniom internatów wyrażanych w postach i komentarzach. W internecie wielu jest życzliwych ludzi, którzy cenią prawdę, ale nie wolno nam zapominać jak głęboko sięgają macki bezdusznych instytucji siejących propagandę. Te same ośrodki władzy, które są w posiadaniu głównych mediów wykorzystują farmy trolli internetowych do szerzenia kłamstw. Podszywają się pod zwykłych użytkowników pisząc komentarze i posty. Tworzą też niby-niezależne serwisy, żeby ośmieszać prawdę. A nawet infiltrują Wikipedię w zorganizowanych gangach i edytują artykuły na swoją korzyść.

Przeczytaj artukuł o tym, jak działają farmy trolli, a zrozumiesz dlaczego nawet informacjom z Wikipedii nie można ufać bezgranicznie. Poniżej dwa artykuły do wyboru – polskie tłumaczenie lub oryginalny artykuł po angielsku.

Zobacz: Izraelskie fabryki trolli manipulują na potęgę

Zobacz: How Israel and its partisans work to censor the Internet

Dodatkowe informacje:

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym, kto pisze większość artykułów w Wikipedii przeczytaj ten artykuł.

Zobacz: Operacja dezinformacja, czyli co tak naprawdę wiemy o twórcach Wikipedii?

Warto dowiedzieć się jakich sztuczek używają trolle i jak nie dać się złapać w ich sidła. Tym, co najbardziej wyróżnia trolla jest brak argumentów. Człowiek ceniący prawdę stara się poprzeć swoją opinię logicznymi argumentami, a nawet odnosi się do badań naukowych, jeśli jest to możliwe. Nie boi się używać takich zwrotów jak „moim zdaniem”, kiedy nie ma co do czegoś pewności. Troll natomiast, stara się przede wszystkim ośmieszyć niewygodną dla niego ideę. Jego posty mogą być krótkie, bez jakichkolwiek argumentów. Mogą być też całkiem obszerne, ale gdyby odjąć cały ten hejt i pustosłowie, to zostaną tylko nieliczne argumenty. Przedstawiane przez trolli argumenty mogą brzmieć sensowne, ale po głębszym zastanowieniu się możemy dostrzec, że są błędne. Bardzo często trolle argumentują poprzez odwołanie się do społecznego dowodu słuszności. Będą przekonywać, że ich pogląd jest słuszny, bo jest uznawany przez większość ludzi. Będą też popierać swoje zdanie opinią autorytetów, najczęściej osób bardzo wątpliwych, powiązanych z polityką i grupami interesu. Trolle lubią się czepiać mało istotnych dla całego wywodu pomyłek, zamiast odpowiadać na najważniejsze argumenty. Czasami zdarza się, że trollowi rzeczywiście uda się obalić jeden z dowodów przeciwnika. Wtedy głośno odtrąbi sukces, pomijając fakt, że pozostaje wiele innych prawidłowych dowodów na poparcie tezy.

Kiedy człowiek ceniący sobie prawdę usłyszy szaloną teorię np. że Ziemia jest płaska, nie będzie jej wyśmiewał, ale choćby z ciekawości będzie chciał poznać argumenty na jej poparcie. Mądry nauczy się od głupiego więcej, niż głupi od mądrego – powiedział Kato Starszy. Troll nigdy nie próbuje poznać przeciwnych poglądów. Dlatego też nie ma głębokiej wiedzy na temat, o którym mówi. Omawia go tylko powierzchownie. Na poparcie jego tez wystarczają mu opinie telewizyjnych ekspertów, do których ma bezgraniczne zaufanie.

Jeśli troll nie potrafi ośmieszyć poglądu przeciwnika, spróbuje przykleić mu etykietę, którą łatwo wyśmiać. Powie na przykład: „Jesteś przeciwny szczepieniom? To pewnie wierzysz też, że Ziemia jest płaska ha ha”; „Krytykujesz politykę USA? Musisz zatem być rosyjskim trollem”; „Nie jesteś za PO? Wiec na pewno popierasz PIS”. Bardzo często trolle próbują ośmieszyć krytyka pewnych rozwiązań zarzucając mu zacofanie np. „Nie chcesz żywności genetycznie modyfikowanej, bo jesteś zacofany”.

– Socjotechnika

Wiemy już w jaki sposób media nas okłamują. Spójrzmy teraz szerzej na problem manipulacji, żeby zobaczyć, że media nie ograniczają się tylko do zwykłych kłamstw, ale kierują się wyrafinowanymi metodami socjotechniki, aby skłonić nas do pożądanych działań i przekonań.

Poznaj 10 najważniejszych sposobów, w jaki rządy manipulują społeczeństwem. Jak myślisz, które z tych metod zostały użyte w związku z pandemią?

Zobacz: 10 zasad jak skutecznie manipulować społeczeństwem – Noam Chomsky


"Propaganda works best when those being manipulated are confident they're acting on their own free will." - Joseph Goebbels, Minister of Public Enlightenment, Nazi Germany
„Propaganda działa najlepiej, gdy ci, którzy są manipulowani, są pewni, że działają z własnej woli.” – Joseph Goebbels, Minister Propagandy III Rzeszy Niemieckiej

Zdarza się, że państwo chce w szczególnie szybki i drastyczny sposób wpłynąć na emocje, przekonania i zachowanie ludności. W takim przypadku stosuje zmasowaną propagandę nazywaną operacją psychologiczną (PsyOp). Działania tego typu stosowane były podczas wszystkich współczesnych wojen. W ramach operacji psychologicznej stosuje się m.in. dystrybucję ulotek, nadawanie komunikatów z głośników, audycje radiowe i telewizyjne oraz wiadomości rozsyłane przez serwisy społecznościowe i SMS-y. Tam, gdzie to możliwe równolegle stosuje się cenzurę mediów przeciwnika. Czasami grupa prowadząca PsyOp publikuje materiały obciążające stronę, po której sama walczy, aby uwiarygodnić się jako źródło prawdziwych informacji. Operacje psychologiczne kojarzone są głównie z armią, ale z doświadczeń wojska korzystają również media komercyjne. W 2000 roku wyszło na jaw, że żołnierze z 4. Grupy Operacji Psychologicznych armii amerykańskiej pracowali dla telewizji CNN. Zobacz na czym polegają operacje psychologiczne.

Welcome to Psychological Operations


Mam nadzieję, że ten rozdział był dla ciebie interesujący i rozumiesz już, że dzisiejszy świat jest do cna przesiąknięty propagandą. Ludzie, którzy nią sterują to bezduszni psychopaci nie wahający się przed niczym, aby zawładnąć naszymi umysłami. A co najgorsze, w swoich bezwzględnych działaniach nie napotykają oporu i mogą wmówić społeczeństwu co tylko zechcą. Pomyśl jak wielkie szkody w naszych umysłach mogli poczynić, skoro sterują nami w ten sposób już od pokoleń. W następnym rozdziale pokażę dowody na to, jak media oszukują nas w czasie pandemii.


Przejdź do następnej strony:
Epidemia strachu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *